ZPĚVAČKA
KAMILA
NÝVLTOVÁ

Kamila Nývltová je mladá česká zpěvačka s jedinečným hlasovým projevem, sólistka Hudebního divadla Karlín, divadla Broadway a divadla Hybernia v Praze.


Bio

Kamila Nývltová (*28. června 1989), zpěvačka s nezaměnitelným hlasem působí jako sólistka Hudebního divadla Karlín, Divadla Broadway a Divadla Hybernia

Zahrála si hlavní role v muzikálech Aida (role núbijské princezny Aidy),  Kleopatra (role Kleopatry), Dracula (role Adriany/Sandry, Lorraine), Angelika (role Angeliky) a v pohádkové hudební komedii Sněhurka a sedm závodníků (role Sněhurky). Dále ztvárnila vedlejší role v muzikálu Quasimodo, Kat Mydlář a Mata Hari. Též účinkovala v multižánrovém představení Lidoskop.

Kamila má na svém kontě dvě sólová CD ("Kamila Nývltová", "Vánoční dárek") a čtyři videoklipy („Son Of A Preacher Man", „Něco jsi slíbil“, „Je to hřích“ a "Jsem to já"). Velmi úspěšné se stalo především její vánoční album s názvem "Vánoční dárek" obsahující mimo jiné i duet se zpěvačkou Lucií Bílou, která se stala kmotrou tohoto CD.

Kamila spolupracuje a vystupuje s řadou svých pěveckých kolegů - Marianem Vojtkem, Danielem Hůlkou, Václavem Noidem Bártou, Josefem Vojtkem, Josefem Vágnerem nebo celosvětově uznávaným gospelovým zpěvákem Mano Ezohem.

Ve filmu „Jedlíci aneb Sto kilo lásky“ režiséra Tomáše Magnuska si zahrála jednu z hlavních postav, fyzioterapeutku Simonu.

Kamila je hrdou patronkou pěvecké soutěže pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí Česko zpívá.

V listopadu 2016 vydala Kamila svoji třetí desku "Moje lásky". Jedná se o album duetů s předními osobnostmi české hudební scény jakými jsou Josef Vojtek, Michal David, Leona Machálková, Marian Vojtko, Olga Lounová, Vilém Čok nebo Michaela Gemrotová

Aktuálně Kamila v egyptském Royal Brayka Beach Resort natočila videoklip na nový singl od zpěváka a skladatele Josefa Vojtka a fotila módní kalendář 2018.