30.11.2014

Velký vánoční rozhovor

Hezký den, Kamilo! Za necelý měsíc budou Vánoce, co se Vám vybaví jako první, když to slyšíte?
Pěkný den i Vám. Když si vybavím Vánoce, tak první co mě napadne je klid, mír, pohoda, strašně moc lásky kolem sebe, vánoční cukroví, rodina, přátelé. Prostě jenom cítit to štěstí a to, že celý svět je nejšťastnější, že se máme všichni rádi a že jsme na sebe hodní.

Máte tyto svátky ráda?
Vánoční svátky miluju asi nejvíc ze všech svátků. Je to pro mě celý život rodinná tradice, kdy jsem věděla, že se všichni sejdeme doma, budeme navštěvovat známé, babičky, dědové, budeme si samozřejmě dávat dárky, na ty se těším i letos, i když tedy vůbec netuším, co dostanu. Ty svátky na mě působí jako celek, jako rodina, a myslím si, že je to i doba, kdy by se měly udobřovat vztahy mezi lidmi.

Jak budete trávit letošní Vánoce a těšíte se na ně?
Tak letošní Vánoce budu trávit samozřejmě doma v Krkonoších u rodičů, kde oslavíme společně Štědrý den a další svátky, a na to se moc těším. Také pojedeme na Moravu, kde má můj přítel Tom rodinu. 

Na jaké Vánoce z dětství ráda vzpomínáte a proč?
Já asi vzpomínám ráda úplně na všechny Vánoce, protože u nás jsou ty tradiční klasické Vánoce, kdy k nám ještě pořád, i teď, chodí Ježíšek, zpíváme koledy, dáváme si dárky, zdobíme společně stromeček, pečeme cukroví, takže pro mě byly Vánoce celý život krásné.

Psala jste si jako dítě dopis Ježíškovi?
Tak Ježíškovi jsem si psala, myslím i do nějakých svých třeba 17 let, než jsem pak odešla do Prahy. Vždycky jsem chtěla, aby naši věděli, co si přeji. A taky jsem dost často psala se svým malým bráchou, který ještě neuměl psát. Tak jsme společně malovali obrázky a vždycky jsem si tam něco tajně připsala, aby naši věděli, že si taky něco přeji. Já si myslím, že je krásné, když dítě věří na Ježíška, je to něco, na co se těší celý rok, a je to takové kouzelné. 

Jaký nejhezčí dárek jste našla pod stromečkem?
Musím se přiznat, že za ty všechny Vánoce jsem dostala tolik krásných dárků, že vůbec nemůžu říci, který byl nejhezčí. Ale třeba teď budu mít s přítelem v prosinci tři roky, a když jsem dostala od něj nějaký dárek, tak jsem samozřejmě byla šťastná, protože když je člověk zamilovaný, tak to vnímá ještě více, protože je šťastný se svoji rodinou a zároveň se svoji láskou. Vzpomínám, nejhezčí dárek? Já nevím, opravdu. Vzpomenu si spíš na nejvtipnější. Tenkrát byl hrozně moderní snowboard, a já si ho moc přála, protože jsem chodila s klukem, který jezdil na rampách a nosila jsem skajtové oblečení a doufala jsem, že dostanu snowboard, a za oknem jsem našla lyže! (smích)

Nakupujete ráda dárky svým blízkým? Už jste letos začala shánět dárky nebo to necháváte na poslední chvíli?
Já miluji nakupování vánočních dárků. Musím se přiznat, že už přes půlku mám nakoupenou. A doufám, že jsem se trefila. Já už to vlastně řeším třeba půl roku dopředu. Tom vždy říká, že se vrátíme z dovolené a první co řeknu je „já už se těším na Vánoce“, a zlobí se, protože mu vlastně zkracuju část léta. Ale já jsem připravená a možná někdy i moc rychlá. Protože bych nejradši nakoupila dárky za všechny pro všechny. Takže nakupuji, nakupuju.

Máte vy nějaké přání, co byste ráda dostala pod stromeček?
Samozřejmě mám přání, ale asi to nebudu prozrazovat, aby se Ježíšek nezalekl a pak mi nepřinesl nic. (smích). Ale já si spíš už v dnešní době všechno koupím. Co potřebuji, tak na to si postupně ušetřím. Ale když pod stromečkem najdu nějaký pěkný dárek, tak budu spokojená a šťastná. A třeba si letos přeji nové pyžamo, to už mi scház,í a taky ponožky potřebuji.

Je o Vás známé, že jste výborná kuchařka a cukrářka. Není pro Vás problém napéct přes 15 druhů cukroví. Už máte naplánované, kolik jich napečete letos?
Tak co se týká cukroví, letos jsem se rozhodla, že těch druhů nebudu péci moc. Mám hodně práce, takže mám naplánováno, že budu péci asi tak 10 druhů maximálně a upeču jenom ty TOP, co chutnají celé rodině, protože se nám občas stávalo, že se to nesnědlo, tak to mamka zamrazila a vyndala to na Velikonoce, což bylo super, protože to cukroví bylo výborné a na Velikonoce jsme si na něm pochutnali. Ale letos se opravdu budu asi držet té stoprocentní klasiky a už se na to těším, připravuji se a vymýšlím, kdy budu péct a co budu péct, jak to ozdobím a jak to vylepším. 

Dá se vůbec stihnout upéct 10 druhů cukroví vzhledem k vašemu plnému diáři? Máte řadu vánočních koncertů a vystoupení, účinkujete v muzikálech.
Tak dá se to stihnout. Samozřejmě občas to je dost na pres. Ale já si na to čas udělám. Určitě si nenechám ujít pečení cukroví. Kdybych měla péci jen 5 druhů, tak by to bylo pro mě dost málo. Já musím být na Vánoce připravená a stoprocentní. Vyrobila jsem adventní věnec, nakoupila různé ozdobičky. S mamkou řešíme, jaké budeme mít ozdobené Vánoce doma. Mě to moc baví a je to pro mě velké odreagování. Já ty Vánoce prostě miluju. Jsem prostě typický vánoční typ!

Máte kolem sebe dost „jedlíků“, kteří Vaše pečení ocení nejlepším způsobem a vše snědí?
Tak jedlíků mám kolem sebe opravdu dost. (smích) Taťka, brácha i Tom si cukroví nenechají ujít a jsou velcí, fakt velcí labužníci. Taťka už minulý víkend říkal, co by chtěl udělat. A Tom zase říkal, že mu stačí jeden druh, a to jsou trubičky plněné krémem. Takže když upeču cukroví, které všem chutná, tak se vůbec nemusím bát o to, že se to nesní. Většinou si ještě vezeme s Tomem krabici domů. Tom je opravdu velký strávník a jsem za to ráda, protože si asi neumím představit chlapa, který nemá rád sladké. Já sama si zobnu, ale moc toho nesním. Ale ten chlap to prostě musí milovat. 

Před Vánocemi, 11. prosince 2014 máte velký sólový vánoční koncert s názvem „Věřím andělům“ v Divadle Broadway v Praze. Na co se mohou návštěvníci těšit a jak se bude lišit od toho loňského?
Koncert se bude lišit od toho loňského. Loni to byla show, letos to bude pojaté spíše takovým lyričtějším způsobem, bude to hlavně o mě a živé muzice. Samozřejě mám songy, na které se návštěvníci mohou těšit, třeba na „horké“ novinky, které ode mě ještě neslyšeli nebo na nějaké starší písně. Dále třeba na krásné dekorace a projekce, také letos budu mít skvělé hosty, Lindu Finkovou, Pepíčka Laufera a Ondru Rumla. Moc se na koncert těším, určitě všichni doražte! 

V loňském roce jste natočila album „Vánoční dárek“, to sklidilo velký úspěch nejen u fanoušků ale také u hudebních osobností, s chválou ti ho pokřitila zpěvačka Lucie Bílá a tajemník Karla Gotta ho označil „za jedno z nejlepších vánočních alb, která u nás v poslední době vznikla“. Lze si ho ještě pořídit a třeba právě darovat k Vánocům?
CD vyšlo v loni, což je vlastně chvíle. Ten rok rychle utekl. Je stále aktuální, protože ty písničky na Vánoce jsou pořád nesmrtelné. Určitě si ho lze koupit a darovat. Stačí se podívat na mé webové stránky www.nyvltova.cz, kde najdete potřebné informace. 

Máte již naplánované, jak budete trávit letošního Silvestra?
Silvestr vůbec nemám ještě naplánovaný, protože toho teď mám dost a Tom má taky hodně práce. Zastavíme se až 21. prosince a pak to všechno začneme řešit. Určitě ho nestrávíme v Praze, ale někde v poklidu s přáteli, rodinou nebo na horách. Hlavně v klidu, pryč od starostí, nemyslet na nic, užít si to, aby nám bylo dobře. Já nic jiného nechci a po ničem jiném netoužím než po vánočním novoročním klidu. 

Co připravujete v novém roce 2015, na co se mohou fanoušci těšit?
Na rok 2015 plánuji opět účinkování v muzikálech - Aida, Kleopatra, nově Dracula, který se vrací. Samozřejmě budu vystupovat na různých akcích a doufám, že přijde i nějaký nový muzikál. Také chystám nový singl, na kterém začnu pracovat hned po novém roce. Takže po odpočinku bude opět následovat práce.  Dále bude soutěž ČESKO ZPÍVÁ a její další ročník, na který se opět moc těším, zda neobjevíme nějaký nový talent! Připravuji toho víc, tak se nechte překvapit.

Děkujeme za rozhovor! 

Já také. Chtěla bych ještě všem svým fanouškům a lidem, kteří mají rádi můj zpěv a muziku popřát krásné Vánoce, aby našli pohodu a klid. Ať nejsou smutní, ať jsou šťastní a užívají si lásku kolem sebe, tu vánoční atmosféru a nemusejí řešit žádné starosti. A do Nového roku přeji splněná přání a hlavně zdraví, protože když člověk není zdravý, tak nezmůže vůbec nic. Hlavně ať lidi na sebe nejsou zlí a berou ten život tak, jak je, a užívají si ho, dokud můžou! Vaše Kamča N. 

Velký vánoční rozhovor